گروه دوچرخه سواری اطلس بوشهر

خاطرات ، گردش ها و برنامه های دوچرخه سواری در بوشهر

تور دوچرخه سواری قشم - قسمت دوم

اتوبوس با یک نیم ساعتی تاخیر بالاخره به راه افتاد و ما با دیدن تعداد کم مسافر خوشحال شدیم که میتونیم شب رو با خوابیدن روی دو تا صندلی بگذرونیم ولی خوب به قول معروف میگن زهی خیال باطل :) چون این اتوبوس مثل اتوبوس های شرکت واحد همه جا می ایستاد و مسافر سوار میکرد و یه جورایی حسابی شاکی مون کرده بود .  

 

 

 

 
یه مسئله دیگه که اوایل سفر اذیت میکرد چکه کردن آب از شیشه اتوبوس بود که بعلت بارون شدیدی که بیرون در حال باریدن بود بیخیالش شدیم چون هرچه فاصله مون از بوشهر زیادتر میشد بارون هم کم رمق تر میشد. 

خوب طبق روال اتوبوس ها با تاریک شدن هوا فیلم ورود آقایون ممنوع رو هم دیدیم و با اینکه برامون تکراری بود ولی باز دیدنش خالی از لطف نبود. 

حدود ساعت 11 شب بود که اتوبوس اولین توقفش رو برای امور جاریه :) انجام داد و ما هم مثل بقیه مسافرین پیاده شدیم و بعد از همون امور جاریه مشغول خوردن شام شدیم. 

  

 

 

 

فقط بگم هوای اون منطقه که فکر کنم نزدیک پارسیان بود کاملا صاف و بدون ابر بود و اصلا قابل مقایسه با بوشهر نبود. 

با این اوصاف حدود نیمه شب بود که سوار اتوبوس شدیم و بعد از حدود 4 ساعت که یادم نمیاد تو خواب گذشت یا بیداری به اوایل شهر بندر عباس رسیدیم . شهر خلوت بود بود ولی توقف های مداوم اتوبوس برای پیاده کردن مسافرها کلافه کننده بود . 

ساعت 5 صبح بود که به ترمینال مسافربری رسیدیم و بعد از پیاده کردن دوچرخه ها مشغول بستن و آماده کردن وسایل شدیم (البته من ایندفعه فقط چرخ جلو رو درآورده بودم که تو صندوق بره ولی مهرداد یه کم کارش بیشتر بود).   

 

 

 

حدودا ساعت 6 صبح بود که دیگه همه چیز آماده شده بود و سوار بر دوچرخه مسیر 8 کیلومتری ترمینال تا اسکله مسافری قشم رو رکاب زدیم . 

با رسیدن به ورودی اسکله هوا روشن شده بود و ما بعد از سئوال کردن از مسئول فروش بلیط متوجه شدیم قایق های تندرو توانایی حمل دوچرخه رو دارند و زمان رسیدن تا قشم رو حدودا 35 دقیقه عنوان میکردند. 

 

باجه بلیط فروشی اسکله مسافری قشم 

 

با خرید 2 بلیط 4 هزارتومانی به طرف محل سوار شدن قایق ها رفتیم و با یه مقدار زور ورزی صبح گاهی دوچرخه ها رو در قسمت جلوی قایق بار زدیم. 

 

  

 

  

و بعد از گرفتن چند عکس یادگاری قایق به سمت قشم حرکت کرد و دقیقا راس ساعت 7.35 دقیقه به قشم رسید.

تاریخ ارسال: دوشنبه 10 بهمن‌ماه سال 1390 ساعت 02:28 ب.ظ | نویسنده: مدیر | چاپ مطلب 7 نظر